Remzia bashkë me motrën e saj për iftar në Turqi, ju lënë pa fjalë me pamjet

Remzie Osmani është për momentin një ndër këngëtaret më të përfolura për publikun.
Ajo që po e bën edhe më të komentuar këtë kohë ëshët martesa e djalit të saj të vetëm që u finalizua me një dasmë madhështore, përcjell ORAinfo.
Ajo këtë kohë po qëndron në pushime bashkë me motrën në Turqi dhe nga atje po publikon foto të ndryshme.
Mbrëmë, ajo ka postuar një foto ku shihet se kanë bërë iftar bashkë për natën e madhe./ORAinfo/

Read more

Samanta u’a uron 1 qershorin në këtë mënyrë

Samanta Karavella është personazh mjaft i dashur për publikun.
Këngëtarja me këngët e saj ka arritur të jetë gjithnjë afër publikut dhe t’i përmbushë apetitet e tyre.
Ajo së fundmi është shfaqur në kryeqytetin spanjoll, në Madrid. Me anë të disa imazheve ajo ka preferuar t’ua uroj gjithë fëmijëve ditën e 1 qershorit.
Vlenë të përmendet, se projekti i saj i fundit “Ku ma le”, u prit mjaft mirë nga publiku duke marë mbi 4 milion klikime brenda muajit.
Mbetet të shihet se kur do të vendosë Samanta ta lansoj projektin e radhës./ IndeksOnline

The post Samanta u’a uron 1 qershorin në këtë mënyrë appeared first on KOSOVARJA.

Read more

Pasi Gresa vendosi t’i shesë të gjitha fustanet e nusërisë, Shkurta merr këtë vendim të papritur

Gresa Behluli është vajza e këngëtares së mirënjohur, Shkurte Fejzës.
Pasi u martua, ajo ka vendosur që t’i shesë të gjitha fustanet e saj të nusërisë dhe paratë e fituara t’i japë për bamirësi, përcjell ORAinfo.
Gresa po i prezanton për çdo ditë fustanet që i ka hedhur në shitje dhe duket se puna po i ecën mbarë.
E të njëjtin veprim do ta bëjë edhe nëna e saj, Shkurta e cila poashtu ka vendosur t’i shesë fustanet e saj./ORAinfo/

Read more

Qe çka Mihrije Brahës i bëri kremi M.B

Është bërë afër dy viteve që ka lansuar në treg kremin e fytyrës, e që marka e së cilës është emri i saj M.B.

Mihrije Braha pas shumë diskutimeve dhe fjalëve përreth, vendosi që këtë krem ta drejtojë tek të gjitha femrat në mënyrë që ato të duken më rinore, aq sa kjo, shkruan Kosovarja.
Në një farë mënyre, është përkujdesur që për të gjitha gratë e moshuara të ketë diçka që ato të jenë më të kujdesshme ndaj lëkurës së tyre.
Pasi ka kohë që e reklamon këtë krem me inicialet e emrit të saj, e a është produkt i saj ajo, nuk e dijmë, por efektet e këtij kremi po shihen në fytyrën e Mihrijës, që besojmë se e përdorë që të dëshmojë sa efikas është.

E, kjo vetëm sa na dëshmoi se nuk qëndron vetëm çështja e natyrës që ia ka dhuruar gjithë këtë bukuri, por ka edhe shumë dukuri të tjera që ia shtyjnë plakjen.
Kurse, sa i përket muzikës, ajo këto ditë ka lansuar klipin më të ri “Mashallah” në bashkëpunim me Lorën, të cilin mund ta shihni në portalin tonë tek prezantimi – klipet e reja. /Ko..

Read more

Rita Ora shpreh ndjenjat e saj të vërteta për Liam Payne

Që kur është bërë Rita Ora shpreh ndjenjat e saj të vërteta për Liam Payne – Fotopjesë e skenës muzikore, Rita Ora është supozuar se ka qenë lidhur më disa meshkuj të njohur në mbarë botën siç janë, Bruno Mars, Rob Kardashian dhe Asap Rocky të cilët kanë deklaruar se kanë qenë të dashuruar me këngëtaren me origjinë shqiptare.
Lidhjet e saj zyrtare kanë qenë me Calvin Harris, Andrew Wyatt dhe Ricky Hilifiger.
Së fundmi e kemi parë këngëtaren shpesh së bashku me Liam Payne dhe kemi ngritur hipoteza se ata mund të jenë në një lidhje së bashku.
Por Rita Ora ka hedhur këto hipoteza poshtë duke thënë se ajo dhe Liam janë thjesht miq dhe asgjë më tepër se kaq.
The post Rita Ora shpreh ndjenjat e saj të vërteta për Liam Payne appeared first on KOSOVARJA.

Read more

Shyhretja vet e 5-ta për iftar në Turqi

Të gjithë të lumtur pranë njëri tjetrit.
Është kjo familja e të madhes Shyhrete Behluli, e cila shfaqen shumë herë në vende të ndryshme dhe familjarisht bashkë, shkruan “Kosovarja”.

Krahas angazhimeve të shumta në skenën muzikore, shihet që gjatë muajit të Ramazanit Shyhretja së bashku me vajzën e saj Engjëllushën sikur kanë marrë pushim.
Artistja e njohur, shumë shpesh publikon imazhe duke dëshmuar vazhdimisht dashurinë e madhe që ka për familjen.
Sot, ajo ka publikuar një fotografi duke darkuar për iftar në prani të familjes.

Mirëpo, mungesë e këtij imazhi janë tre anëtarët tjerë të familjes, Kushtrimi me nusen e tij Leartën dhe djalin Matinin.
Edhe pse në largësi, Learta iu shpreh dashurinë përmes komenteve familjes së burrit, që tregon respekt të veçantë për ta. /Kosovarja/

The post Shyhretja vet e 5-ta për iftar në Turqi appeared first on KOSOVARJA.

Read more

Remzie Osmani kështu e kaloi dje iftarin në Turqi

Këngëtarja e njohur e muzikës popullore, njihet si ndër më të mirat.
Zërin e saj të ëmbël dhe mjaft kumbues, kush tjetër mund ta ketë përpos të madhes Remzie Osmanit, shkruan “Kosovarja”.

Përveç karrierës, kohën e lirë ajo me shumë përkushtim ia kushton familjes.
Këto ditë Remzia po shijon pushimet në Turqi, nga atje shpesh ajo po e rifreskon Instagramin e saj me foto të ndryshme për ndjekësit e saj.

Dje, në natën e Kadrit Remzia së bashku me motrën e saj ka shpërndarë një foto duke iu uruar shëndet të gjithë njerëzve.

Mos të harrojmë, Remzia po vazhdon karrierën me projekte të shumta muzikore. /Kosovarja/
The post Remzie Osmani kështu e kaloi dje iftarin në Turqi appeared first on KOSOVARJA.

Read more

Shkumbin Kryeziu i përjashton femrat e familjes në takim me tre djemtë e tij

Shkumbin Kryeziu është këngëtar e producent i njohur.
Ai, përmes produksionit “Labia”, për shumë vite e ka mbajtur gjallë muzikën e mirë dhe cilësore.

Vetë, sikur e ka lënë pak anash këngën, ani pse dikur ishte mjaftë prezent me këngë që u shndërruan në hite e u bënë të preferuarat e publikut, shkruan “Kosovarja”.
Shkumbini shpesh shihet nën shoqërinë e bashkëshortes, Mimozes, por edhe të miqve të tij këngëtar, me të cilët ka edhe bashëkpunim.

Ai, disa herë ka treguar se sa krenar është edhe për djemtë e tij, me të cilët sot, këtë të shtunë vikendi ka vendosur ta qoj nga një gotë.

The post Shkumbin Kryeziu i përjashton femrat e familjes në takim me tre djemtë e tij appeared first on KOSOVARJA.

Read more

Safetja e Kumrija veshën njësojë, kaq shumë po u ka hije

Motrat Mustafa po vazhdojnë të jenë shembull për të gjithë.
Tetë motrat Mustafa janë të njohura për publikun, po ashtu vazhdojnë të kenë raport superior ndërmjet veti, shkruan “Kosovarja”.
E, kur është fjala te muzika ato renditen si ndër të parat për atmosferën që ndezin kudo që marrin pjesë.

Në çdo paraqitje ato shfaqen gjithmonë me buzëqeshje, e duke dëshmuar kënaqësinë që kanë njëra me tjetrën.

Së fundmi në Instagramin e tyre, ato kanë publikuar një imazh ku shihen vetëm Safetja dhe Kumrija.

Vëmendjen e kësaj foto e merr kombinimi i tyre, me ngjyrë të njejtë të flokëve, gjithashtu me ngjyrë të njejtë të veshjes ato duken për mësysh në këtë imazh.
Kush ka motra botën ka, sigurisht kjo shprehje i shoqëron ngado që shkojnë. /Kosovarja/
The post Safetja e Kumrija veshën njësojë, kaq shumë po u ka hije appeared first on KOSOVARJA.

Read more