Qëndresa i do shumë nipat e Labit, shikoni si i surprizon ata për 1 Qershor

Qëndresa Bajrami është një personazh shumë i njohur dhe i dashur për publikun.
Ajo u bë e njohur që nga lidhja e saj me moderatorin e njohur, Labinot Gashi.

Tani, ata janë prindër të një vajze që e kanë quajtur, Rroa.
Qëndresa është tejet aktive edhe në rrjete sociale e sidomos në Instagram ku posedon me mijëra ndjekës.

Sot, për ditën e fëmijëve, ajo ka publikuar një foto ku shihet se ka daë bashkë me nipat e Labit./ORAinfo/

The post Qëndresa i do shumë nipat e Labit, shikoni si i surprizon ata për 1 Qershor appeared first on KOSOVARJA.

Read more

Tayna: Populli të bën, populli të rrëzon

Tayna ka disa fjalë për suksesin që i solli projekti i parë “Columbiana”.
Tayna një vit më parë ka publikuar këngën “Columbiana”, në duet me Don Phenom, shkruan lajmi.net.
Ky projekt ia hapi dyert e suksesit rep-artistes, e cila me të mori 42 milionë klikime në YouTube, për të vazhduar me shumë hite tjera.
Përmes një statusi, Tayna ka falënderuar fansat për përkrahjen si dhe bashkëpunëtorët e saj, po ashtu paralajmëroi diçka të re.
“Sot 1 vjet eshte publiku “Columbiana” ku nisi gjithcka.Ka qene ni vit plot suksese e sfida edhe ni fillim i ri n‘jeten tem.Populli t‘bon e populli t‘rrzon,kshtu qe faleminderit shume krejt juve qe m‘keni pru ktu ku jom e qe ju kan pelqy kongt e mia edhe per dashnin e madhe qe ma jepni akoma, ka shkruar Tayna.

The post Tayna: Populli të bën, populli të rrëzon appeared first on KOSOVARJA.

Read more

S’ka kush që e nal Atifete Jahjagën, bën ‘gafën’ e radhës në rrjete sociale

Ish presidentja e Kosovës shpeshherë ka ‘lëshuar’ gabime të cilat kanë shpërthyer në rrjete sociale, nga ku janë krijuar dhe ‘meme’ të ndryshme.
Së fundmi e ka bërë dhe një të tillë të publikuar në Facebook, ku kishte bërë gati një përshkrim për një ngjarje ku ishte pjesëmarrëse, ajo e kopjoi tekstin të gatshëm duke harruar t’i hiqte një pjesë që nuk përkonte me postimin e saj.
“Description për nesër”, shkruante në fillim të postimit të ish presidentes, të cilin ajo e largoi më pas.

Ish presidentja “gafa” të tilla ka bërë shpesh në rrjete sociale, por ajo që ka mbetur në memorien e njerëzve është kur ngatërroi ndeshjen e futbollit mes Kosovës dhe Ishujve Faroe.Jahjaga në vend të Ishujve Faroe, atë kohë shkroi përmes Instagram-it se po ndjek ndeshjen e Kosovës kundër Azerbejxhanit në stadiumin “Fadil Vokrri”.
The post S’ka kush që e nal Atifete Jahjagën, bën ‘gafën’ e radhës në rrjete sociale appeared first on KOSOVARJA.

Read more

Zbulohet hobi i çuditshëm i Dafina Zeqirit

E njohur nga të gjithë për këngët e saj, por edhe për zhvillimet e jetës private, por a dinit ndonjë gjë rreth hobit të këngëtares Dafina Zeiqiri?

Ndoshta nuk e dinit, por Dafina thotë se e ka një hobi shumë të veçantë: asaj I pëlqen argëtimi me fëmijë, shkruan “Kosovarja”.

Dafina është 30 vjeç dhe si shumica e këngëtareve, ende vetëm, pa dikë përkrah.
Ajo, ka pasur disa lidhje, për të cilat publiku është i mjaftë i informuar.

Me gjasë, Dafina Zeqiri do të jetë nënë shumë e mirë dhe do të dijë ti argëtoj fëmijët e saj, shkruan “Kosovarja”.
The post Zbulohet hobi i çuditshëm i Dafina Zeqirit appeared first on KOSOVARJA.

Read more

Xhensila ka dy fjalë për duetin e ri nga Miriami dhe Albani

Alban Skënderaj dhe Miriam Cani dje publikuan projektin e tyre të ri.
Alban Skënderaj dhe Miriam Cani kanë realizuar me videoklip këngën “Duamë”.
Këtë projekt, ata e finalizuan gjatë pushimeve në Maldive, ku edhe kurorëzuan dashurinë disavjeçare me martesë.
Në videoklip, ata sjellin pamje nga kurorëzimi i tyre, ndërsa kënga ua ka rrëmbyer zemrat të gjithëve që në momentin kur e kanë dëgjuar.
Këngëtarja Xhensila Myrtezaj përmes një postimi në Instagram, ka uruar çiftin për këtë projekt.
“Syt, dhe veshet me kte kenge, dhe video. Bekuar qofshi @miriamcani @albanskenderaj
#Duam Shijojeni”, ka shkruar ajo. /Lajmi.net/
The post Xhensila ka dy fjalë për duetin e ri nga Miriami dhe Albani appeared first on KOSOVARJA.

Read more

Sa të bukura i paska vajzat Gena!

Gena ka postuar fotografi me të bijat.
Gena është ndër këngëtarët më të njohur dhe më të pëlqyer në tregun muzikor, por është munduar gjithmonë ta mbajë larg mediave jetën private.
Si rrallëherë më parë këngëtari ka publikuar foto me dy vajzat e tij, të cilat kanë ardhur në jetë nga martesa e parë.
Gena shihet i qeshur përkrah Nasiolës dhe Helgës, të cilat tashmë janë bërë zonjusha të vërteta.
‘Dy princeshat’ e Genës, njëra 21 dhe tjetra 19 vjeç, kanë ndërmarrë rrugën e artit.

The post Sa të bukura i paska vajzat Gena! appeared first on KOSOVARJA.

Read more

Sara Hoxha nënë për herë të dytë

Trashëgimtarja e Top Medias, Sara Hoxha do të bëhet nënë për herë të dytë.
Lajmin e ka bërë të ditur vet Sara përmes një fotografie të publikuar në Instagram, fotografi kjo e realizuar nga pushimet në Maldive me familjen e saj.
“Një tjetër kapital europian po vjen rrugës”, ka shkruar Sara në fotografinë ku shfaqet e veshur në bikini dhe tregon barkun e rrumbullakosur.
Ndryshe, Sara dhe Ledioni ka një vit që janë martuar, dhe tashmë kanë një djalë të quajtur London Noor./GazetaBlic

The post Sara Hoxha nënë për herë të dytë appeared first on KOSOVARJA.

Read more